توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1028008
در ۸۱ سالگی؛

گیریش کارناد چهره افسانه‌ای تئاتر هند درگذشت

گیریش کارناد چهره افسانه‌ای تئاتر هند درگذشت
نمایشنامه‌نویس، بازیگر و فیلمساز مشهور هندی در ۸۱ سالگی چشم از جهان فروبست.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، گیریش کارناد چهره افسانه ای تئاتر هند درگذشت، گیریش کارناد چهره غول آسای صحنه تئاتر هند که در مسیر حرفه ای کاری اش وارد حوزه های خلاقانه بسیاری شد و در نسل های متفاوت اثرگذاری بالایی داشت، در ۸۱ سالگی چشم از جهان فروبست.

او در درجه اول یک نمایشنامه نویس بود، اما در عین حال به عنوان یک بازیگر، فیلمساز، مترجم، مدیر اجرایی و یک متفکر محبوب مردمی هم فعالیت می کرد. این چندکاره بودن باعث شده بود او تبدیل به یکی از بزرگ ترین چهره هایی باشد که بعد از استقلال هند در سال ۱۹۴۷ به ساخته شدن سنت های لیبرال کشورش کمک کرد.

کارناد در دوران ریاست جمهوری استعماری هند در شهر کوچک دارواد که حالا در منطقه کارناتاکا قرار دارد در یک خانواده طبقه متوسط به دنیا آمد. پدرش دکتر و مادرش پرستار بود.

او توانست بورسیه مهم رودز را از آن خود کند تا در آکسفورد به تحصیل ریاضیات بپردازد. وی آنجا رشد کرد و رییس اتحادیه دانشجویان آکسفورد شد. کارناد می توانست در هر بخشی شروع به زندگی و فعالیت کند، اما وارد حوزه هنر شد که به گفته خودش در یکی از مصاحبه های قدیمی انتخابی دیوانه وار به حساب می آمد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1028008{/gallery}

افزودن نظر