۳ هزار سند اختصاصی از ماجرای تخریب قبور ائمه بقیع در مستند «پنجره فولاد بهشت»

۳ هزار سند اختصاصی از ماجرای تخریب قبور ائمه بقیع در مستند «پنجره فولاد بهشت»
مستند «پنجره فولاد بهشت» روایتی پژوهشی همراه با سندهای واقعی از ماجرای تخریب قبور مطهر اهل بیت در قبرستان بقیع است که توسط احمد ابراهیمی تولید شده است.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، هشتمین روز از ماه شوال، مصادف با سالگرد تخریب کینه توزانه قبور ائمه بقیع علیه السلام توسط وهابیون است. این عناصر وهابی دو بار، یکی در سال 1220 و دیگری در سال 1344 قمری با بدعت شمردن بنا نهادن قبور و زیارت آن، به تخریب اماکن و بقعه های بقیع پرداختند. بسیاری از شیعیان، هر سال در هشتم شوال که به عنوان یوم الهدم شهرت یافته است، مجالسی را در کشورهای اسلامی برگزار می کنند و عاشقان اهل بیت (ع) به مرثیه خوانی و یادآوری حادثه تخریب بقیع می پردازند.

مستند پنجره فولاد بهشت روایتی پژوهشی و مستند از ماجرای تخریب قبور مطهر اهل بیت در قبرستان بقیع است که توسط احمد ابراهیمی تولید شده است. در این مستند برای اولین بار مجموعه ای از اسناد محکم و قوی نسبت به ماجرای تخریب قبور ائمه بقیع(ع) به نمایش درآمده است.

احمد ابراهیمی، کارگردان این مستند، درباره اسناد خود برای ساخت این فیلم گفته بود که در تحقیقات خود برای ساخت این مستند، به 3 هزار سند اختصاصی دست یافته است. این اسناد از ایران، افغانستان، عربستان، هندوستان و دولت عثمانی سابق بود.

در زیر این مستند 40دقیقه ای منتشر می شود:

رسانه

افزودن نظر