کارگروه مشترک گردشگری ایران و اتریش برگزار می‌شود

کارگروه مشترک گردشگری ایران و اتریش برگزار می‌شود
دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اتریش با هدف اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور در شهر وین آغاز شده و تا ۲۴ خرداد ادامه دارد.

صنایع‌دستی و گردشگری محمد ابراهیم لاریجانی، مدیر کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری به عنوان رییس هیات ایرانی کارگروه گردشگری ایران و اتریش، سرپرستی هیات اعزامی کشورمان را عهده دار است تا با برگزاری این نشست در وزارت فدرال گردشگری و توسعه پایدار اتریش در شهر"وین"، مسیر اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه امضا شده همکاری‌های گردشگری بین دو کشور تبیین و فاز عملیاتی مورد نظر تعیین شود.

همچنین در این نشست که خانم "آنجیلیکا لیدلر" مدیرکل بخش امور بین‌الملل گردشگری "وزارت فدرال گردشگری و توسعه پایدار اتریش" به عنوان رییس اتریشی این کارگروه مشترک دو کشور، سرپرستی هیات اتریشی را برعهده دارد؛ قرار است همکاری در زمینه آموزش حوزه گردشگری به عنوان دستور کار دومین نشست کارگروه مشترک گردشگری دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

این رویداد منطبق بر پیشینه نقشه راه همکاری‌های ایران و اتریش که در ماه مارس ۲۰۱۶، در شهر وین مورد توافق و امضای نمایندگان دو کشور قرار گرفته است؛ تشکیل شده است. در این راستا ۶ کارگروه مشترک برای پیگیری مفاد نقشه راه تعیین شد که یکی از آنها کارگروه گردشگری بوده است. همچنین به دنبال تفاهم صورت گرفته در سال ۲۰۱۶ تا کنون موضوعاتی از جمله "امضای یادداشت تفاهم گردشگری میان دو کشور"، " تبادل بهترین شیوه‌ها در زمینه آمار" و " برگزاری کارگاه آموزشی حساب‌های اقماری" در دستور کار قرار گرفته است. همچنین در پی اقدامات صورت گرفته مذکور، موضوع تفاهم‌نامه همکاری امروز نیز به موضوع تبادل تجربیات حوزه آموزش گردشگری اختصاص یافته است.

علاوه بر این در روزهای آتی نیز بازدید از ۳ مرکز آموزشی و دانشگاهی با هدف استفاده و بهره‌گیری از تجارب طرف اتریشی در آموزش به کارکنان و جوامع محلی صنعت گردشگری انجام می‌گیرد.

همچنین از آنجاییکه محور اصلی این نشست موضوع آموزش است؛ "زاهد شفیعی" مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز به ارائه و نمایش "توانمندی های ایران در حوزه آموزش گردشگری"، خواهد پرداخت.

نخستین نشست کارگروه گردشگری گفته شده در سال ۲۰۱۷، در تهران به میزبانی سازمان توسعه تجارت و در محل آن سازمان برگزار شده است.

افزودن نظر