کوچ دستفروشان تئاتر شهر پس از شلیک

کوچ دستفروشان تئاتر شهر پس از شلیک
پس از اتفاقات تلخ اطراف تئاتر شهر، دستفروشان چهارراه ولیعصر ناپدید شدند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، در حالی که شهرداری منطقه یازده در آستانه عید نوروز اقدام به ساماندهی دستفروشان اطراف تئاتر شهر کرده بود و مدیران پروژه از تداوم این طرح گفته بودند؛ اما با پایان ایام نوروز پیاده روهای چهارراه ولیعصر بار دیگر شاهد حضور انبوهی از دستفروشان می شود و تلاش هایی برای ادامه ساماندهی دیده نمی شود.

حضور وزیر پس از شلیک در تئاتر شهر

این وضعیت به گفته سعید اسدی در گفتگوهایش با ایجاد ناامنی هایی همراه بوده است و به گفته مسئولان تئاتر شهر بارها از خطرات احتمالی به مدیران شهرداری اطلاعاتی داده شده بود.

امین عظیمی، مدیر روابط عمومی تئاتر شهر شب گذشته خبر داده که پس از شلیک گلوله در اطراف تئاتر شهر، پیاده روهای غربی خیابان ولیعصر خالی از دستفروشان شده است. عظیمی پیشتر هم به رادیو تهران گفته بود نزاع شکل گرفته در روز یکشنبه، میان دو دستفروش بوده است.

آقای عظیمی در حساب اینستاگرامی خود نوشته تنها دو روز بعد از حادثه تیراندازی تئاتر شهر و جلب توجه مقامات مسئول اوضاع اسف بار این محدوده ناگهان بساط دست فروشان از پیاده روی غربی مجموعه ناپدید شد.

گمانه های بسیاری مبنی بر عدم تمایل شهرداری برای ساماندهی پیاده روهای چهارراه ولیعصر وجود دارد؛ اما مسئولان شهرداری همواره از برنامه های خود گفته اند.

محمدصادق زمانیT مدیر روابط عمومی شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در گفت وگو با ایسنا گفته بود بی تردید در کلانشهری همچون تهران که می شود با دستفروشی در شرایط فعلی درآمد بالایی را کسب کرد، باندهایی شکل می گیرند که برای فروش معابر عمومی به دستفروشان دست به هر اقدامی می زنند.

وی همچنین تأکید کرده 40 درصد از آنها [دستفروشان] نیازمند هستند که اتفاقاً با طرح های ساماندهی همراهی می کنند و هر کجا که محل ساماندهی اعلام شود، می آیند و مشکلی ندارند؛ اما 60درصد که درآمدهای خاصی دارند، حاضر نیستند پاتوقی که برای خود درست کرده اند و در آن سد معبر می کنند به هیچ وجه رها کنند و اتفاقاً همین 60 درصد به اراذل و اوباش مبالغی را پرداخت می کنند که اگر نیروهای شهرداری برای رفع سد معبر مراجعه کردند عده ای با قمه، چاقو و کابل به نیروهای شهرداری حمله می کنند و با احساسی کردن فضا حمایت مردم را جلب می کنند و در نهایت جلوی اجرای قانون را می گیرند.

پیروز حناچی، شهردار تهران هنوز نسبت به این رویداد واکنشی نشان نداده است.

انتهای پیام/

افزودن نظر