زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه "قانون مورفی"؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی

زیاده‌‌خواهی‌ها زیر سایه "قانون مورفی"؛ تضاد آشکار شعارها با رفتارهای یک مدعی
«خندوانه» و رامبد جوان همیشه فریاد ایران، ایران سر می‌دادند و حالا او و همسرش در کانادا به سرمی‌برند، این حضور با هجمه‌ها و انتقادات فراوانی همراه شده و یک علامت سوال که چرا امثال این مجری، کارگردان و بازیگر به شعارهایشان پایبند نیستند؟

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز،

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روزی است که یک خبر در فضای مجازی دست به دست می شود و انتقادات بسیاری را به همراه داشته است. حتی شب گذشته تلویزیون هم نسبت به این اتفاق، واکنش نشان داد. ماجرا از جایی شروع می شود که رامبد جوان برای اکران فیلم سینمایی قانون مورفی به کانادا سفر می کند. اما همراهی همسرش نگار جواهریان یک علامت سوالی را برای جامعه ایجاد کرده آیا قرار است فرزند این کارگردان، بازیگر و مجری تلویزیون همچون برخی سلبریتی های دیگر در کشوری غیر از ایران به دنیای بیاید یا بنابر تکیه کلام همیشگی اش در خندوانه که می گفت: "بریم بیایم"؛ در چند روز آینده به کشور باز می گردد. این علامت سوالی است که در رابطه با مجری برنامه خندوانه هنوز بدون پاسخ مانده است! چرا که او هنوز واکنشی نسبت به این هجمه ها نشان نداده و با همه نقل قول ها و گمانه زنی هایی که انجام می شود امکان دارد فرزند او در کانادا بدنیا بیاید و شاید به ایران برگردد و این اتفاق در کشور خودش بیفتد. باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی رقم می خورد.

اما حسابِ رامبد جوان با دیگر سلبریتی ها متفاوت است، چرا که علی رغم محبوبیت به عنوان بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون پلاتوهای میهنی اش از یاد مردم نمی رود. مخصوصاً در خندوانه که همیشه با ترانه ها، پلاتوها و گفتمان هایش، تعصب ملی و ایرانی اش را فریاد می کرد. حتی در برهه ای حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار قرار داد اما لباس های مارک دار رامبد یک تناقضی میان رفتار و گفتار او ایجاد کرد و باعث شد با انتقادهایی همراه شود. بعد از این هجمه ها، مجری برنامه خندوانه از مردم عذرخواهی کرد. اما این تعارض رفتار و گفتار دوباره تکرار شده و بسیاری توقع عمومی شان این است که ستاره هایشان باید به حرف ها و شعارهایشان پایبند باشند.

هجمه ها و انتقادات در صفحه شخصی رامبد جوان ادامه دارد و این مجری، بازیگر و کارگردان به همراه همسرش – نگار جواهریان- در کانادا به سر می برد و گمانه زنی های رسانه ای هم می گوید که جواهریان بی شک اجازه دو پرواز با این طول مدت برای بازگشت را نخواهد داشت. مخاطبان بر این عقیده اند او در همان کشور فارغ خواهد شد و اصل سفر نه برای اکران قانون مورفی بلکه برای تولد فرزندشان در کانادا است. اما تا امروز این مطالب و گمانه زنی ها، پیش فرض های رسانه ای محسوب می شود. هنوز رامبد جوان و همسرش هیچ واکنشی به این انتقادات نشان ندادند و البته اقدامی هم در این راستا انجام دادیم به پاسخی نرسیدیم.

فعالان رسانه ای نوشتند که حق هرکسی است بتواند جای تولد فرزندش را انتخاب کند ولی هرکسی به غیر از رامبد جوان! چون او علاوه بر معروفیت، اعتقادات مطرح شده اش در تلویزیون یک علاوت سوال بزرگ برای مردم ایجاد کرده است. مخاطب در مقاطع بسیاری شاهد شعارهای بسیاری از او بوده که درباره عشق به میهن و دوست داشتن وطن مطرح کرده و حالا این رفتار با آن گفتار تعارض دارد و از مقبولیت مردمی او کم می کند. جامعه، مردم و رسانه ها این سوال را از رامبد جوان دارند که چگونه می شود یک نفر همیشه در برنامه هایش از عشق به میهن و کنار هم بودن و همیت ملی صحبت می کند اما کشور خود را برای به دنیا آوردن فرزندش لایق نداند و به دنبال تابعیت کشور دیگر باشد؟ آن هم با هزینه های بالایی که تا 500 میلیون تومان برای چنین کارهایی تخمین زده اند. البته ذکر این نکته ضروری است که هزینه های بیمارستانی بدون بیمه در این شهر بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد.

سوال درباره سردبیر برنامه های مهران مدیری و رامبد جوان در نشست خبری سر سفره خدا
خندوانه بعد از ماه صفر به آنتن برمی گردد/ قاچ رامبد جوان در ماه رمضان
تعطیلی خندوانه تصمیم عاقلانه رامبد جوان!
رامبد جوان به خاطر دعوت از یک مهمان در خندوانه عذرخواهی کرد!
رامبد جوان در گفتگو با تسنیم: در هالیوود روانشناس ستاره ها وجود دارد که ما آن را نداریم/تلویزیون دوران سختی را می گذراند
پاسخ رامبد جوان به تسنیم: هیچ مراوده ای با اسپانسرها نداشته و ندارم+عکس
آنتن رایگان صداوسیما تنها برای نمایش های مرتبط با رامبد جوان

به نظر می رسد تلویزیون با دیدن این اتفاقات و رفتارهای متناقض از سوی سلبریتی ها حضورشان را در قاب "جعبه جادو" کمرنگ کند. چرا که این قشر به واسطه آنتن توانسته اند به این اندازه مقبولیت دست پیدا کنند. این محبوبیت و معروفیت علاوه بر ثروت، قدرت رسانه ای هم بوجود می آورد. یادم می آید چندی پیش بود که سام درخشانی در برنامه تلویزیونی درباره به دنیا آمدن فرزندش در کانادا گفت: "من به فرزندم لطف کردم و به او هدیه دادم و آینده اش تضمین شود".

البته بازیگران دیگری همچون "فریبا نادری" ماه های آخر بارداری را کانادا سپری کرد تا دخترش را در این کشور به دنیا بیاورد. "روناک یونسی" دومین فرزند خود را در کانادا بدنیا آورد و البته مدت زیادی است که بیشتر در خارج از کشور زندگی می کند. "محسن تنابنده"، "شیلا خداداد"، "مهناز افشار" و بسیاری دیگر ترجیح دادند در کشوری غیر از ایران فرزند خودشان را بدنیا بیاورند. حالا سوال این است چرا رامبد جوان و عمده سلبریتی ها که همیشه فریاد مطالبه گری از وضعیت معیشتی مردم را سر می دهند خودشان واقف به همگامی با ملت ایران نیستند. این شوآف های رسانه ای سلبریتی ها چه سرمنزلی را دنبال می کند؟

انتهای پیام/

افزودن نظر