کاویانی: با «او یک فرشته بود» شناخته شدم/تاثیرگذاری بالای سریال‌های رمضانی

کاویانی: با «او یک فرشته بود» شناخته شدم/تاثیرگذاری بالای سریال‌های رمضانی
مریم کاویانی گفت: در سریال او یک فرشته بود برای اولین بار چهره من به مردم معرفی شد، نقشم را دوست داشتم و از روز اولی که در ماه رمضان روی آنتن رفت تأثیرش را در جامعه دیدم.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، «مریم کاویانی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس درباره مجموعه «او یک فرشته بود» که این شب‌ها از شبکه آی‌فیلم ۲ به روی آنتن می‌رود و دلایل استقبال از این سریال که در زمان خود کم نظیر بود، گفت: این سریال قصه نو و جذابی دارد. همانطور که می‌دانید برای اولین بار در ایران در این سریال به مسائل ماورایی پرداخته شد. در واقع این سریال اولین قصه ماورایی بود که در تلویزیون روی آن کار شد و به ماجرای شیطان، نفس، وسوسه و این طور مسائل پرداخت.

وی ادامه داد: هر کاری سختی‌های خاص خودش را دارد. ما نمی‌توانیم بگوییم فلان کار آسان است و هیچ مشکلی برای ساختش وجود ندارد. اما در سریالی مانند او یک فرشته بود که به مسائل ماورایی می‌پردازد، لزوم استفاده از کامپیوتر و جلوه‌های ویژه احساس می‌شود. این موضوع خودش سختی‌هایی را ایجاد می‌کند. زیرا این کار ظرافت خاصی می‌طلبد و لازم است که از فناوری‌های جدید بهره گرفته شود. به لحاظ درک نقش و ایفای آن نیز همواره بازیگر و دیگر عوامل با چالش‌هایی روبرو هستند که این سریال نیز از آن مستثنا نبود.

کاویانی درباره قبول نقشش در مجموعه «او یک فرشته بود»، توضیح داد: دلیلش این بود که در این نقش تا حد زیادی درد جامعه و معضلات زنان مطرح می‌شود. بعد از پخش این سریال متوجه شدم که تعداد زیادی از زنان جامعه ما با این نقش همذات پنداری کردند. این بازخوردها نشان می‌داد که در انتخابم اشتباه نکرده‌ام.

وی افزود: در سریال او یک فرشته بود برای اولین بار چهره من به مردم معرفی شد. آن زمان به اندازه الان درباره کارها قضاوت نمی‌کردم. شاید الان اگر فیلمنامه‌ای به من پیشنهاد شود خیلی سریع‌تر بتوانم تشخیص دهم که کار چطور از آب در می‌آید.  اما در مورد او یک فرشته بود باید بگویم که نقش را دوست داشتم و از روز اولی که در ماه رمضان روی آنتن رفت تأثیرش را در جامعه دیدم و به همین دلیل از اینکه این نقش را ایفا کردم، راضی‌ام.

این بازیگر درباره تاثیرگذاری سریال‌های رمضانی نیز گفت: تأثیر سریال‌هایی که در ماه رمضان پخش می‌شوند نسبت به کارهای دیگر بیشتر است. به طور کلی، مردم در ماه رمضان آمادگی بیشتری برای دریافت آموزه‌های مذهبی دارند. از طرف دیگر، بینندگان در این ماه بیشتر تلویزیون می‌بینند و بنا بر این، فرصتی به دست می‌آید که بتوانیم بیشتر با مردم ارتباط برقرار کنیم. برکت سفره افطار و حال و هوای خاصی که در این ماه وجود دارد، همه و همه شرایطی را به وجود می آورند که جذابیت دارد.

وی درباره انتخاب نقش‌هایش نیز با بیان اینکه کیفیت گروه پشت صحنه برایم اهمیت زیادی دارد، اظهارداشت: اینکه چه کسانی در پروژه حضور دارند نیز مهم است. به طور مثال، تلاش می‌کنم با کارگردان‌ها و تولیدکنندگانی همکاری کنم که سبک کارشان را دوست داشته باشم.

کاویانی با بیان اینکه اگر بخواهم اولویت‌بندی کنم اول برایم سینما مهم است، بعد تلویزیون و تئاتر، عنوان داشت: راستش را بخواهید برای من بیشتر کلیت ماجرا مهم است. اینکه چه سریالی قرار است کار کنیم و چه ویژگی‌هایی دارد، چه داستانی دارد و چه کسانی در آن حضور دارند، برایم اهمیت دارد. مسائلی از این قبیل که من نقش اول هستم یا نه و اینکه مبلغ قراردادم چقدر است، زیاد برایم مهم نیست.

وی در پایان گفت: ژانرهای اجتماعی و درام را دوست دارم. سریال‌های طنز را هم می‌پسندم اما کارهای اکشن را دوست ندارم و نمی‌توانم با آن ها ارتباط برقرار کنم.

انتهای پیام/

 

افزودن نظر