توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008885
در مسیر بندگی؛

راه‌های رسیدن به قرب الهی در شب قدر

راه‌های رسیدن به قرب الهی در شب قدر
رسیدن به قرب الهی یکی از آرزو‌هایی است که همیشه بنده به دنبال آن است؛ آن هم در شب‌هایی که بسیار با عظمت هستند.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، ، همواره بنده در پی رسیدن به کمال و قرب الهی است؛ می خواهد که در پناه خدا قرار بگیرد و بیش از پیش از نعمات و رحمت الهی بهره مند شود. خداوند در طی سال روزها و شب های بسیاری را برای بخشش و نزول رحمت خود قرار داده است که یکی از آن ها لیالی قدر و شب های با برکت رمضان است.

۶ شرط رسیدن به قرب الهی + فیلم

حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق کفیل سخنران و کارشناس امور دینی، در این باره به خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: روزی حضرت موسی (ع) خطاب به خداوند متعال از او خواست تا به قرب الهی برسد. خداوند در جواب به ایشان فرمود: کسی به من نزدیک خواهد شد که شب قدر بیدار باشد . پس یکی از راه های رسیدن به خدا شب زنده داری در شب قدر است. همچنین خداوند ادامه داد؛ کسی مورد رحمت قرار می گیرد که در شب قدر نسبت به مساکین رحیم باشد گاهی شب قدر تا صبح از خدا می خواهیم که دستمان را بگیرد، اما ما هم باید چند قدمی برداریم تا به نتیجه برسیم.

۶ شرط رسیدن به قرب الهی + فیلم

وی در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت موسی (ع) بیان کرد: حضرت موسی (ع) در ادامه درخواست خود از خداوند، خطاب کرد که میخواهم از پل صراط بگذرم. در پاسخ از جانب پروردگار ندا آمد شب قدر صدقه بده! و فرمودند اگر کسی بهشت می خواهد، باید شب قدر تسبیح بگوید. درواقع عاشق وقتی رشد پیدا می کند که همواره به دنبال نظر محبوب باشد. قطعا کسی که کار نکند و مزد طلب کند، به نتیجه نخواهد رسید.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008885{/gallery}

افزودن نظر