حجت الاسلام حسنی مالک اشتر دوره معاصر بود

حجت الاسلام حسنی مالک اشتر دوره معاصر بود
ارومیه- استاد دانشگاه تهران و محقق نهج البلاغه گفت: حجت الاسلام حسنی در میدان نبرد و صیانت از دین و اعتقاد مردم، مالک اشتر دوره معاصر بود.

به گزارش گروه فرهنگی ایمان نیوز، حشمت الله قنبری در آیین سالگرد درگذشت حجت الاسلام حسنی افزود: این شخصیت بزرگوار، نسخه سعادت جامعه بود که دوست و دشمن نتوانستند شخصیت او را در سیاست، دوراندیشی و زمامداری درک و تحلیل کنند.


وی، حجت الاسلام حسنی را قله مبارزه و سد شکست ناپذیر در برابر دشمنان توصیف کرد و گفت: ایشان وقتی پای دین و ارزشهای انقلابی به میان می آمد، با کسی تعارف نداشت و اگر حرفی به صراط و میزان انقلاب نبود بر آن غضب می کرد.
وی با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام حسنی شخصیت مبنایی داشت و نماد سبک زندگی دینی مومنان بود، افزود: این شخصیت بزرگوار همیشه به رعایت حقوق پیروان سایر ادیان الهی تاکید داشت و آن ها را به عنوان برادران توحید مورد احترام قرار می‌داد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسنی صحنه های به یاد ماندنی در تاریخ آذربایجان خلق کرده است و روایت ایثار و فداکاری های وی هرگز از ذهن ملت قهرمان این خطه از ایران اسلامی پاک نمی شود.
حجت الاسلام حسنی در مبارزه مسلحانه مردم ارومیه با طاغوت و پس از آن با عوامل ضد انقلاب، تشکیل اولین بسیج مردمی انقلاب اسلامی، خنثی سازی توطئه حزب دمکرات در نقده، دفاع از پادگان پیرانشهر و دهها رویداد تاریخی آذربایجان و کردستان نقش محوری داشت.
وی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی بود، در اوایل انقلاب با بسیج مردم علیه تجزیه طلبان در برابر همه‏ آنان ایستاد و به همین سبب مورد کینه دشمن واقع شد؛ چند بار نیز ترور شد اما از همه‏ آنها جان سالم بدر برد.
این مجاهد نستوه در سال 1306 شمسی در «بزرگ آباد» ارومیه متولد شد و پس از عمری مبارزه و تلاش در سن 91 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
امسال اولین سالگرد رحلت این مجاهد نستوه است.
9939/2093

افزودن نظر